Wyprawy śladami przeczytanych ksiażek

W Klubie Kobiet Skutecznych pojawił się ciekawy pomysł. Wyprawy w miejsca  akcji waszych ulubionych książek. Krótkie wypady na przedłużony weekend. Wybieramy książkę, czytamy ją, rozmawiamy o niej – a potem JEDZIEMY TAM GDZIE DZIEJE SIĘ AKCJA.

Wyprawa nr 1 – śladami powieści Camilli Lackberg.

Znacie kryminały Camilli Lackberg? Uśpiony i spokojny kurort na malowniczym wybrzeżu Szwecji, gdzie ludzie żyją w zgodnie z naturą i morzem. A jednak nic bardziej mylnego. W każdym domu ukryta jest mroczna tajemnica, przemoc, zbrodnia. Trzeba pojechać i zobaczyć jak jest naprawdę.

Zobaczcie zdjęcia z miejsc, które opisuje w sowich historiach autorka. Porównajcie zdjęcia z opisem z książki.

„Ubrał się cichutko i niezauważony przez nikogo wymknął się z domu, zabierając ze sobą chełm rycerski i drewnany miecz. Wymachiwał nim radośnie, przebiegając stumetrowy odcinek od domu do Wawozu Królewskiego \. Na chwilę przystanął i z pewną obawą spojrzał w głąb szczeliny. Miała tylko dwa metry szerokości. Jej ściany wznosiły się na wysokość około 10 metrów ku niebu, na którym słońce właśnie rozpoczęło wędrówkę. Na środkowym odcinku zwisały trzy wielkie bloki skalne. Wrażenie było niesamowite. „

Camilla Lackberg „Kaznodzieja”

W rzeczywistości Wąwóz Królewski wygląda dokładnie tak jak opisała Pani Camilla Lackberg. To fascynujące, obejrzeć te wszystkie miejsca o których się czytało.

Wyprawa 2 – Artur Perez Reverte” Ostatnia bitwa Templariusza”

Romantyczna historia księdza, agenta specjlanego tajnej policji Watykany. Zderzenie konwenansów arystokracji hiszpańskiej i wkradającego się współczesnego swiata. Hakerzy Internetowi, księża straszący piekłem, piękna kobieta i przystijny mężczyzna. I bohater drugiego planu – Sewilla, z zapachem pomarańczy, cienem platanów, smakami tapas i dźwiękami flamenco.

Sprawdźmy jak jest naprawdę.

Klub Kobiet Skutecznych zaprasza na wyprawę do Sewilli śladami bohaterów „Ostatniej Bitwy Templariusza” Artur Perez Reverte

W programie zwiedzanie Sewilli, lunch w barze Las Terasasa, zdjęcia w domu z Okiennicami, A Dom z Okiennicami – w którym mieszkała Macarena i jej Matka. I patio na którym pili kawę wspólnie z księżmi? I inne miejsca związane z akcją książki.

„przechodzili przez most, wstydliwie unikając patrzenia w lewo, w kierunku nieszczęsne budowli na wyspie Cartuja i ciesząc oczy pejzarzem po prawej., gdzie leżała Sewilla taka jak zawsze piękna królowa arabska z palmami wzdłuż nabrzeża, że Złotą wierzą, Arsenalem i Girlanda. Szli wzdłuż stalowej barierki, ramię przy ramieniu, jak w amerykańskich filmach. ” Artur Perez Reverte” Ostatnia bitwa Templariusza.”

cof
cof
cof
cof
nfd
ptr

Wyprawa nr 3 – Sycylia Don Corleone

W tej podróży po Sycylii towarzyszą nam dwaj Panowie: Mario Puzo i Ryszard Kapuściński. Pierwszy poprzez „Sycylijczyka” opowiada o duszy sycylijskiej i uczy rozumieć to co widzę. Drugi poprzez swoje „Lapidarium VI” uczy patrzeć i widzieć. Mm wspaniałych towarzyszy i przewodników.

Drózkami Sycyli poruszamy się zgodnie z opisem:

„Droga z Palermo do Montelepre to nie więcej niż godzina jazdy. Co jakiś czas przy drodze pojawiały sie kapliczki, zamknięte na kłòdki., w ktòrych postawiono posagi Maryi Dziewicy lub innego szczególnie czczonego przez miejscowa ludność świetego. Przy jednej z kapliczek Michael Corleone dostrzegł klęczącą kobiete” Mario Puzo „Sycylijczyk”

Like this article?

Share
Share

Leave a comment