Akademia Kobiet Skutecznych na Welconomy

Welconomy in Touń

Forum Gospodarcze w Toruniu to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki z 28-letnią tradycją.

Wszystkie tematy poruszane w panelach i w kuluarach dotykały spraw ważnych dla każdego z nas – dla polskiej gospodarki, sytuacji post pandemicznej ale także międzynarodowego spojrzenia na pozycję naszego biznesu na arenie międzynarodowej. Podpisano kilka listów intencyjnych o współpracy bilateralnej pomiędzy polskimi a ukraińskimi i kazachstańskimi firmami.

Akademia Kobiet Skutecznych była zaproszona do udziału w Welconomy; byliśmy wśród ludzi mających realny wpływ na rzeczywistość.

Byliśmy obecni na sesjach plenarnych i bardzo aktywnie dyskutowaliśmy na panelu poświęconym pozycji Kobiet w polityce, nauce i  życiu społecznym.

Czy kobiet w życiu politycznym i społecznym jest mało czy dużo?

Co kobiety ogranicza w realizacji swoich planów i oczekiwań?

Czy bycie Mamą ogranicza czy motywuje do działań zawodowych?

Jak mężczyźni postrzegają współczesne kobiety? Tutaj był głos naprawdę  męski: paneliści: Jan Król i Andrzej Szumowski.

Panel prowadziła Pani Dominika Piotrowska Radna  Golubia-Dobrzynia.

Konwent Akademii Kobiet Skutecznych, przyznał Pani Grażynie Janiszewskiej wyróżnienie za wieloletnie wsparcie i współpracę przy organizacji Welconomy. Statuetka została wręczona przy aplauzie zgormadzonych gości w Dworze Artusa. Wierni hasłu absens carens jesteśmy obecni na ważnych wydarzeniach i rozmawiamy o sprawach kobiet. Akademia Kobiet Skutecznych jest ambasadorem kobiet I spraw ważnych dla kobiet. Wzbudziliśmy duże zainteresowanie Pana Jerzego Buzka, który poświęcił nam czas aby poznać w szczegółach idee i przesłanie Akademii Kobiety Skutecznych.

Debata pod hasłem „Kobieta XXI wieku” otwarta w czasie Finału Plebiscytu Skuteczna Kobieta Roku 2020, była kontynuowana w czasie panelu a potem w kuluarach. Mieliśmy okazję do owocnych dyskusji z europosłami, działaczami samorządowymi, przedstawicielami  nauki i biznesu. Mieliśmy poczucie realnej integracji i możliwość konfrontacji z trendami europejskimi.

Magazyn Czerwona Szpilka dostępny w materiałach konferencyjnych cieszył się dużą poczytnością.

Welconomy in Toruń
Welconomy in Toruń
Zielony Ład
Panel Kobiety w Regionie
Grażyna Janiszewska, Jerzy Buzek, Urszula Krawczyk
Paweł Zalewski, Maciej Korzeniowski
Jerzy Buzek
Jerzy Buzek, Urszula Krawczyk
Rzmowy w kuluarach Welconomy in Toruń

Like this article?

Share
Share

Leave a comment