Zapobiegamy, aby nie musieć leczyć

MIAŁO BYĆ KALECTWO, „NIC WIĘCEJ NIE MOŻEMY DLA PANI ZROBIĆ…” 

ROZMOWA Z PANEM PRZEMYSŁAWEM MARCYNIAKIEM, CERTYFIKOWANYM PARTNEREM FIRMY BEMER

Dlaczego zajęliście się właśnie terapią naczyniową i dlaczego urządzeniami Bemer? 

Historia zaczęła się 22 lata temu. U mojej żony pojawił się ból kręgosłupa o nieznanej etiologii. Zmęczenie, splątanie, kolejni terapeuci, laserowa nukleoplastyka krążka miażdżystego, widmo operacji kręgosłupa w najlepszej klinice w Krakowie, utrata pracy, depresja. Na różnorakie terapie wydaliśmy fortunę. Badaliśmy się w Polsce, wysyłaliśmy krew za granicę. W końcu trafiliśmy do terapeutów, którzy postawili diagnozę macie boreliozę. Terapia BEMER stała się bardzo istotnym narzędziem powrotu do zdrowia. 

Skąd ta terapia się wzięła?

Wynalazcą BEMER jest dr Rainer Klopp szef Instytutu Mikrokrążenia w Berlinie. Wynalazek powstał w 1998 roku. W tym roku świętujemy 25-lecie powstania firmy. 

Czym jest terapia naczyniowa?

Nasze serce jest odpowiedzialne za wtłoczenie krwi tylko do 24-26% dużego układu krwionośnego (żyły, tętnice). Za pozostałe 74-76% odpowiada tak zwana naczynioruchowość (naczynia włosowate). 3 razy na minutę nasze 18 razy cieńsze od włosa naczynia krwionośne zaciskają się i rozluźniają, wtłaczając do komórek krew bogatą w tlen i substancje odżywcze, a odbierając toksyny, które powstają po produkcji ATP (energii produkowanej w komórce). 

Plan podstawowy BEMER to zabiegi tylko 2 razy po 8 minut dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Efekt każdej takiej terapii utrzymuje się od 12 do 16 godzin. Dodatkowo oferujemy aplikatory intensywne i foto-terapię. W dzisiejszym świecie procesy patologiczne bardzo przyspieszyły niezależnie od tego, jak się prowadzimy. U każdego człowieka pojawiają się nieprawidłowości na polu dystrybucji krwi w obrębie mikro naczyń krwionośnych i stany zapalne. W katalogu współczesnych chorób ponad trzy czwarte ma swój początek w zaburzeniach krążenia. Poprzez stymulację sygnałem BEMER mięśni gładkich, okalających mikro naczynia, przywracamy prawidłową naczynioruchowść, a co za tym idzie dotleniamy i detoksykujemy na poziomie komórkowym. 

Dla kogo jest wskazana? A kto powinien uważać? 

Mamy wspaniałe wyniki na grupach z objawami ubocznymi po przebytym koronawirusie, przy ratowaniu stopy cukrzycowej czy na grupach poudarowych, i pozawałowych. Sprawdza się w przypadku zaburzeń krążenia (zimne stopy), zatorach limfatycznych (puchnące nogi), przynosi ulgę w stanach bólowych, radzi sobie z problemami metabolicznymi czy zaburzeniami snu. 

Przeciwwskazania aktywna radio- i chemioterapia (miesiąc karencji), pompa insulinowa i terapia immunosupresyjna. 

Dlaczego powinnam stymulować krążenie krwi i co to oznacza?

Wolter powiedział: ludzie pół życia gonią za jakimś wyimaginowanym celem, pomnażają majątek, tracąc zdrowie tylko po to, aby w drugiej połowie życia wydawać go na jego ratowanie”

Nasz organizm ma cudowne umiejętności samoleczenia. Świadomość i wiedza wsparta zdobyczami współczesnej technologii, która w przypadku BEMER jest bezpieczna i tak bliska natury, jak tylko to możliwe to klucze do długowieczności w dobrym zdrowiu. Polska jest na 4. miejscu od końca w kwestii wydatków na zdrowie przeciętnego Polaka. Warto abyśmy wzięli sprawy we własne ręce i zadbali o siebie sami. 

Gdzie stosować Bemer w domu czy szpitalu?

Bemer to atestowane, objęte kilkoma patentami profesjonalne urządzenie medyczne do wykorzystania w każdym domu. Jako jedni z nielicznych przeszliśmy ostatnio audyt MDR (Medical Device Regulations) bez ani jednego zastrzeżenia. Nasze urządzenia znaleźć można także w kilku wiodących ośrodkach medycznych w Polsce. 

Po czym poznać dobrego terapeutę ?

Oprócz działalności z BEMER jestem także terapeutą Kodu Emocji wg Bradleya Nelsona. Kieruje się z serca zasadą primum non nocere. Dobry terapeuta to ktoś, kto zawsze wysłucha i postara się prawdziwie zrozumieć siedzącego naprzeciw człowieka. To ktoś, kto zada sobie pytanie „czy ja i mój produkt będą na pewno dla niego wskazane?”. To ktoś, kto informuje o przeciwwskazaniach. To ktoś, kto szuka sposobu, aby pomóc. To ktoś, kto „sieje wiedzę” i daje możliwości. Etyka przede wszystkim. Klienci dostrzegają w tym wartość i  wracają. Jutro, za tydzień, za rok…

Jakie są skutki i konsekwencje terapii dla ciała, ducha, umysłu?

Ciało: rewitalizacja, dotlenienie, zmniejszenie stanów napięciowych, bólowych, lepszy detoks, metabolizm i sen. BEMER działa w naszym ciele wszędzie tam, gdzie dociera krew czyli wszędzie. Prof. Klopp zwykł mawiać: „póki płynie krew jest nadzieja”

Duch: ponieważ BEMER działa na nasz przywspółczulny układ nerwowy, to większy spokój, relaks, lepsza, głębsza medytacja, szybciej osiągalny stan theta (obecny w stanie medytacji). Jest nam zwyczajnie dobrze i czujemy się lepiej. 

Umysł: większy potencjał w kwestii przyswajania wiedzy, szybsza regeneracja, lepsze dotlenienie  mózgu czyli bystrość. 

Co ten biznes zmienił w Twoim życiu?

Znając potencjał tego urządzenia, zajmuję się wypożyczaniem i sprzedażą. Otaczam opieką i szkolę przyszłych użytkowników oraz ich rodziny. Poznałem i pomogłem wielu ludziom. BEMER proponuje bardzo uczciwe warunki. W ramach BEMER Testen można wypożyczyć nasz sprzęt na 8 tygodni, aby przetestować go we własnym domu. Motto BEMER to nie tylko słowa, a prawdziwa misja.  Dziś moim klientom jestem w stanie nie tylko pomóc uwolnić zablokowane emocje, ale także zadbać o ich mikrokrążenie. 

Like this article?

Share
Share

Leave a comment