zgłoszone do plebiscytu
kandydatka Plebiscytu Kobiet Skutecznych

DR MAŁGORZATA ANNA KARCZMARZYK ZOYA

ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim. Malarstwo i Grafikę na ASP Gdańsk 2003. Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, pedagog, animator kultury, tutor, coach, nauczyciel akademicki. W swoich działaniach artystyczno-badawczych łączy aparaturę pojęciową sztuki i nauki. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem i fotografią. W ramach programu Socrates/Erazmus prowadziła w Europie wykłady I warsztaty plastyczne, realizuje projekty dialogów malarskich. Autorka blisko 50 wystaw w kraju i za granicą. Jest autorką ponad 50 publikacji. Pomaga charytatywnie.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

AGNIESZKA DAGMARA MICHALCZYK

społecznik, wykładowca, ukończyła Wydział Filozoficzno-Historyczny na UJ. Jest autorką jedynego w Polsce programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki” dla młodych kobiet., który od 8 lat promuje historię, kulturę, sztukę oraz ponadczasową kulturę bycia i obycia. Pod okiem mentorów „Debiutantki” uczą się gracji, elegancji, poszerzają swoją wiedzę z zakresu historii Polski, sztuki, psychologii, wystąpień publicznych, savoir-vivre i innych umiejętności niezbędnych do bycia kulturalną kobietą we współczesnym świecie. Poprzez udział w akcjach charytatywnych rozwijają społeczną wrażliwość w duchu empatii i czynienia dobra.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

IZABELA MALINOWSKA

od 8 lat działa charytatywnie w Pasłęku, organizując akcję „Mikołaj w mieście Pasłęk”. W przebraniu Świętego Mikołaja rozdaje dzieciom przygotowane przez siebie paczki. Na ten cel przeznacza własne fundusze oraz dary i pieniądze pozyskiwane przez sponsorów. Wspiera Domy Dziecka w Marwicy i Elblągu niosąc dzieciom radość i uśmiech. Została Wolontariuszką roku 2020 w Powiecie Elbląskim. Jest znana nie tylko w mieście Pasłęk, ale również w Polsce. Wystąpiła w programie telewizyjnym TVP „Jaka to melodia?”, by propagować akcję i zachęcać do wsparcia tego szczytnego celu. Nie jest jej obcy los osób starszych, którym także pomaga bezinteresownie.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

ANNA STRZEMIŃSKA

Coach, Przedsiębiorca, Konsultant HR. Pomaga Ludziom w zmianach, łącząc w działaniach twardą wiedzę i merytoryczne przygotowanie, praktykę korporacyjną, głębokie czucie, intuicję i empatię, a także transformującą obecność. Misją stało się budowanie samoświadomości, spójności i autentyczności w życiu i biznesie. Jest autorką wielu publikacji, a także twórczynią „Lady w korpo” - serii artykułów poświęconej HR, zmianie i rozwojowi oraz „Przy piątku dla porządku” – serii filmików łamiących schematy w myśleniu. Te postawy są bardzo zauważalne i doceniane szeroko publicznie przez grono odbiorców jej treści na Facebook czy LinkedIn.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

AGATA BRAJA

Projektantka i konsultantka w dziedzinie innowacji w biznesie. Laureatka konkursu Europeana. Członkini MENSA. Współorganizuje w Kraju spotkania TEDx; hackathonów poświęconych sztuce i programowaniu (art+code meetups) w ramach GDG (Google Developer Groups). W działaniach łączy głęboką wiedzę techniczną w zakresie informatyki i komunikacji elektronicznej z talentem artystycznym. Działa globalnie z firmami od startupów po operatorów telekomunikacyjnych, administracje rządowe, banki i korporacje farmaceutyczne. Studiowała także zarządzanie na SGH , historię sztuki i arabistykę na UW. Inspiruje ją dziedzictwo cywilizacji arabskiej.

ANNA KRZYŻANOWSKA

Specjalista Nanotechnologii w Duńskim Instytucie Technologicznych. Jest przykładem na łamanie barier i promowanie kobiet w nauce i technologii. Magister inżynier Energetyki, elektroniki, pracowała przy największych systemach i liniach produkcyjnych na świecie. Obecnie pracuje jako Specjalista Nanotechnologii w Duńskim Instytucie Technologicznych. Anna jest także specjalistką od technologii kosmicznych. Wielokrotnie dawała wykłady oraz wystąpienia podczas zagranicznych konferencji. Anna to kwintesencja innowacyjności.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

JOANNA MOREA

wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Przez wiele lat koncertowała w Belgii Holandii, Niemczech, Anglii po powrocie do kraju współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O’Clock Orchestra, Happy Play Dixieland Band, Ragtime Duo, Markiem Shepherdem. Nagrała i wydała płytę „Śpiewniki Joanki”. Jest autorką muzyki relaksacyjnej dla kobiet w ciąży do płyty „Będę Mamą”.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

NATALIA URANT

Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Śląskiego, Architektury Wnętrz Centrum Nauki i Biznesu w Katowicach oraz Podstawowej Szkoły Muzycznej. Malarka, zaczynała w Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Jaworznie pod okiem, malarza Jacka Gąsiora, który jest jej nauczycielem, przewodnikiem i opiekunem w malarskim świecie. Jest laureatką trzech międzynarodowych konkursów plastycznych i dziesięciu ogólnopolskich. Jej obrazy znajdują się w Parlamencie Europejskim, Watykanie, Pałacu Mieroszewskich, i innych muzeach. Odznaczona medalem honorowym „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i tytułem ,,Osobowość roku 2019” w plebiscycie ,,Dziennika Zachodniego”.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

ALICJA WĘGORZEWSKA-WHISKERD

Dyrektor Naczelny i Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej. Śpiewaczka operowa – mezzosopran, aktorka, reżyserka, producent. Prezes Fundacji Start Smart. W 1999 zaangażowana do Wiedeńskiej Opery Kameralnej, ma w swoim repertuarze kilkanaście partii operowych. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Jest laureatką konkursów wokalnych, w tym I nagrody w Rheinsberg. W 2010 zadebiutowała jako reżyser „Carmen w Kuwejcie i Bahrajnie. W grudniu 2019 otrzymała prestiżową nagrodę Maria Callas Tribute Prize NY. ANNA

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

ANNA POPEK

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, doradca ds. mediów. Przez 10 lat była prezenterką i dziennikarką telewizji publicznej. Po przerwie w 2003 roku wróciła do Telewizji. Została prezenterką TVP1, prowadziła programy: „Kawa czy herbata?”, „talk-show Świat się kręci”, „Zatrzymaj chwilę” i „Po prostu zdrowie”, także „Dzień dobry, Polsko!” i „Pytanie na śniadanie”. W 2017 roku została szefową PAP Life. Prowadziła audycje w Radio Plus i Vox FM i cykl „Smaki zdrowia” dla Programu I PR. Prezes Fundacji „Kulturalna Polska” zajmującą się promocją polskiej kultury i propagowaniem dobrych manier. Działa charytatywnie i społecznie. DR

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

DR HAB. ZDZISŁAWA DACKO-PIKIEWICZ

Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie socjologia edukacji, socjologia młodzieży oraz integracja europejska. Od kilkunastu lat czynnie działa na rzecz społecznego, kulturalnego i gospodarczego rozwoju regionu poprzez promocję nauki, wiedzy, umiejętności i kompetencji, zwiększanie możliwości kształcenia w formule formalnej szkolnictwa na poziomie wyższym, jak i formach nieformalnych, pozaszkolnych na każdym etapie życia.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

EWA DROBEK

Jako jedna z dwóch nauczycieli w Polsce została wyróżniona w globalnym konkursie Global Teacher Award 2019. W październiku 2019 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku 2019 - organizowanym przez Głos Nauczycielski. Jako jedyna Polka znalazła się na liście 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli świata w globalnym konkursie Dedicated Teacher Awards 2020. Autorka projektów dydaktycznych – Żmichowska Śpiewa i Łazik Teatralny.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

PROF. BOGUMIŁA KANIEWSKA

Pierwsza kobieta Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Profesor nauk humanistycznych- polska literaturoznawczyni, polonistka, tłumaczka. Specjalizuje się w historii literatury, literaturze współczesnej i teorii literatury. W pracy naukowej zajmuje się głównie literaturą XX wieku, uprawia krytykę literacką, tłumaczy prozę anglojęzyczną. Jest autorką 8 książek (w tym 2 we współautorstwie) i ponad 80 artykułów naukowych. Współautorka podręczników szkolnych i akademickich.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

PROF. MARTA KOSIOR-KAZBERUK

Rektor Politechniki Białostockiej. Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej, specjalność konstrukcje budowlane i inżynierskie. Członkini Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Ceramicznego.. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej , Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę a także Nagrodami Rektora Politechniki Białostockiej. Dorobek naukowy obejmuje monografię, ponad 60 artykułów, 10 rozdziałów w monografiach, około 50 referatów konferencyjnych.

PROF. PATRYCJA MATUSZ

Prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego ds. współpracy międzynarodowej. Ukończyła niderlandystykę i germanistykę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Nastepnie doktorat z nauk o polityce, specjalność stosunki międzynarodowe. Habilitowała się tamże w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauk o polityce, specjalność polityka publiczna, Jej zainteresowania naukowe obejmują: teorie migracji międzynarodowej i integracji imigrantów, zarządzanie migracjami, poziom lokalny w polityce migracyjnej, integrację imigrantów, edukację wielokulturową. W latach 1999 - 2007 Styypendystka na Uniwersytetach za granicą.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

PROF. DR HAB. INŻ. CELINA MARIA OLSZAK

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Polska ekonomistka, profesor nauk ekonomicznych, inżynier. Jest członkiem wielu organizacji i towarzystw naukowych, w kraju i zagranicą. Za całokształt swoich osiągnięć zawodowych została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Pełniła wiele funkcji w instytucjach i gremiach publicznych. Jest autorką, współautorką lub redaktorką ponad 300 publikacji, w tym 16 monografii. Jej opracowania wydawane są w liczących się wydawnictwach międzynarodowych.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

PROF. DANUTA ZAWADZKA

Rektor Politechniki Koszalińskiej. W latach 2002 – 2012 pełniła funkcję koordynatora Programu Socrates – Erasmus. Danuta Zawadzka odbyła staże w Instituto Superior de Ekonomia e Gestão (Universidade Tecnica de Lisboa) w Portugalii, w Uniwersytecie w Liège w Belgii i w Coventry Technical College w Wielkiej Brytanii. Była stypendystką Wspólnoty Francuskiej Belgii, programów: Tempus, Sokrates – Erasmus, LLP-Erasmus. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2009), Złotą Odznaką Honorową Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (2010), Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę (2013). Ma w swoim dorobku ponad 140 publikacjach naukowych.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

BEATA CHRZĄSTOWSKA

Ekspert w dziedzinie finansów firmy. Właścicielka firmy Businessthink. Sukces w biznesie to długotrwały proces, na który składa się wiele elementów. To jakość pracy, profesjonalizm, standardy i etyka oraz plan działania, wizja, determinacja i cierpliwość. Od kobiet zależy czy osiągną sukces. Nigdy nie czułam się gorsza od mężczyzn. Przez wiele lat pracy w korporacjach bankowych zajmowała wysokie stanowiska menadżerskie . Otrzymywała nagrody i wyróżnienia za swoją pracę. Obecnie jako Przedsiębiorca również moja praca jest doceniana, w ubiegłym roku otrzymała nagrody : Lider Przedsiębiorczości 2020 i Statuetkę Ambasador Akademii Dobrego Stylu

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

MAGDALENA MALCZEWSKA

Malarstwo jest jej pasją od dzieciństwa. Jest samoukiem, nie ukończyła żadnej szkoły w tym kierunku. Uwielbia malować, a w swoje prace wkłada całe serce. Najbardziej lubi malować kwiaty oraz krajobrazy. Jej obrazy można podziwiać w Art in House.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

MARZENA JANKOWSKA

Wykładowca w WSB Chorzów. Psycholog, trener biznesu, wykładowca, przedsiębiorca. Założycielka White Card Revolution. Jest współautorką książki pt. „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania”. Wspaniały lider zespołu w modelu marketingu sieciowego. Kobieta motywująca i inspirująca innych do działania, pełna pasji i energii. Prowadzi treningi odporności psychicznej. Pomysłodawca i kierownik studiów podyplomowych w WSB w Chorzowie i Katowicach - Akademia Rozwoju Osobistego. Wspiera i inspiruje zespół liderów dystrybuujących program wsparcia dla MŚP.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

DR N. MED. KAMILA PADLEWSKA

prof. nadzwyczajny UWMSC, specjalista dermatolog, założycielka Kliniki Oricea, która zajmuje się leczeniem chorób skóry, endokrynologicznych i innych oraz oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, podologii i fizjoterapii. Jest współzałożycielką Clinical Research Group od dawna zajmującej się badaniami klinicznymi leków, kieruje Laboratorium Badań Kosmetyków IZIS. Skutecznie łączy zarządzanie z rozległą praktyką lekarską w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej oraz nauczaniem studentów. Autorka książek z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

EWA MAŁGORZATA WIERTELAK

Twórca marki medycznej MEDORA, producent odzieży medycznej. Przedsiębiorczość to nie słowa czy nawet idee, to działanie i może istnieć jedynie w połączeniu z aktywną postawą wobec wyzwań, innowacyjnością, odwagą i skutecznością w urzeczywistnianiu najśmielszych wizji. W biznesie płeć nie ma znaczenia, silne i zdeterminowane kobiety poradzą sobie zawsze, natomiast dla słabych płeć bywa wymówką. Mam ogromną ciekawość świata i ludzi. Interesuje i inspiruje mnie włoska kultura i sztuka. Fotografia to moja kolejna wielka miłość. Zdobyła tytuł „Kobieca Marka Roku”, wyróżnienie „VIP Biznesu”, certyfikaty: „Firma na Medal” czy „Top Firma na Medal”

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

EWA ALICJA WOŹNIAK

Florystka, poetka, twórczyni pracowni artystycznej „Między Kwiatami”. Laureatka Plebiscytu Mistrzowie Handlu 2019 Region śląsk. Bycie kobietą nie przeszkadza ani szczególnie nie pomaga w biznesie. To połączenie pasji z pracą. To ciągła walka myśli. Kobieta to pozornie krucha, drobna, i delikatna istota. Ona jest tajemnicą. Swoją siłą wewnętrzną, determinacją, ciepłem, i miłością chce obdzielić wszystkich obok niej. Prawdziwa kobieta nigdy się nie podda. Trzeba próbować walczyć. Nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Tylko ona wie, czy istnieją wyzwania z którymi by sobie nie poradziła?

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

ELŻBIETA KOSIM

Aktywna seniorka, która wspina się z innymi kobietami na najwyższe wulkany świata. Dla członkiń Stowarzyszenia Kilimandżaro, w którym jest Wiceprezesem, marzenia są jak zdobycie szczytu Kilimandżaro. W 2009 zdobyły szczyt swoi marzeń. Stowarzyszenie trwa i nadal się razem wspinają. Każda wyprawa ma swoją nazwę i swój szczyt. Członkinie łączy pasja do zdobywania szczytów najwyższych wulkanów świata. Każdy ma swoją hierarchię wartości, w której na samej górze powinno być: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

Kandydatka plebiscytu Akademii Kobiet Skutecznych

MAGDALENA PIEKARSKA-TWARDOCHEL

Medalistka mistrzostw świata i Europy, olimpijka z Londynu w szermierce. Zawodowy żołnierz. Sukcesy w sporcie to ciężka, wieloletnia praca, odrobina talentu i szczypta szczęścia. Na sukces zawodnika pracuje wielu osób, od zaangażowania rodziny, przez trenerów, zawodników, lekarzy fizjoterapeutów i innych osobach, które w tym pomagały. Choroba nowotworowa w 2018 roku nauczyła cieszyć się z małych-wielkich rzeczy i zwycięstwa nad nowotworem. Zmiana daty Igrzysk Olimpijskich wydłużyła drogę realizacji celów sportowych. Był czas na pracę nad słabszymi stronami, także z psycholog, a w domu rower, siłownia, joga. Największe marzenie to wywalczenie medalu na igrzyska olimpijskie w Tokio.

PAULINA WOŹNIAK.

Jest pływaczką, Paraolimpijką, wicemistrzynią paraolimpijską z Pekinu (2008) i brązową medalistką z Londynu w 2012 roku (100 m stylem klasycznym). W roku 2018 uległa kontuzji. Po roku walki zrozumiała, że nie wróci do dawnej formy. Zaczęła udzielać się w mediach społecznościowych. Pokazywała swoje domowe treningi online. Nagrała 60 treningów pod nazwą „Trenuj z Pauliną”, także cykl treningów dla Fundacji „Nie widzę przeszkód”. Autorka 8 treningów pod hasłem „Nasza pasja - twój ruch”. Paulina Woźniak udowadnia swoją sprawnością, że fizyczna aktywność jest dla wszystkich, także dla osób niepełnosprawnych. Historia jej sukcesów, wzlotów i podnoszenia się po upadku, pokazuje, że jest kobietą skuteczną - i to na wielu płaszczyznach.

OLGA BUKOWSKA

Malarka. Warsztat i imperatyw wolności zdobyła na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tworzy w różnych technikach malarskich, od akwareli poprzez rozmaite połączenia tuszu i grafitu po akryl i olej. Olga maluje autonomicznie, z uwielbieniem malowania, z radością…, kokietuje warsztatem. Bo Olga maluje EMOCJE bez przygotowań, wyliczeń, pod wpływem chwili, emocji, muzyki, doznań, ostatnich wydarzeń.. W cyfrowym świecie uwiecznia smutki i fajerwerki entuzjazmu, łapczywość dziecka i mrok spojrzenia, przejmujący chłód pustej ulicy i zmysłową krągłość biodra. Prace Olgi Bukowskiej znajdują się w wielu galeriach w Polsce, Moskwie, oraz w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.