Filantropijny Piknik Polo

Najbardziej deszczowy dzień wakacji może być jednocześnie najciekawszym i pełnym niezapomnianych wrażeń dniem lata. W takiej wyjątkowej atmosferze, w niedzielne popołudnie 31 lipca 2022 r. w Polo Club Żurawno, odbył się Filantropijny Piknik Polo, zorganizowany przez redakcję Magazynu Czerwona Szpilka, Akademię Kobiet Skutecznych oraz firmę Absens Carens. Pomysłodawczynią i główną koordynatorką projektu była Prezes Fundacji Akademia Kobiet Skutecznych i Redaktor Naczelna magazynu, Urszula Krawczyk, która witała przybyłych gości serdecznym uśmiechem, pokazując przy tym, że najważniejsi są ludzie, z którymi można porozmawiać, pożartować i nadrobić miniony czas ograniczeń w kontaktach. 

Deszczowe chmury nie zwracały najmniejszej uwagi uczestników i nic w tym dziwnego, gdyż nad ich głowami zawisły białe żagle ermitaży, a wewnątrz zagościła słoneczna wakacyjna atmosfera dalekich podróży. Nie mogło być inaczej, skoro patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasador Argentyny w Polsce, Ana Maria Remírez, a partnerem głównym była firma W yachts, która jest wyłącznym dilerem ekskluzywnych jachtów Ferretti Yachts oraz Pershing. Klimat słonecznych podróży utrzymywały też ciekawe rozmowy z Ambasadorami z krajów Ameryki Południowej i Środkowej, a także z przedstawicielem jednego z partnerów pikniku, firmy Integral Polska, Deolu Lamikanra z Nigerii. 

Pogodny nastrój sprzyjał rozgrzaniu serc uczestników licytacji niezwykłych darów na rzecz Fundacji Cukierkowo, przekazanych przez partnerów imprezy. Gorąco licytowany, utrzymujący gości nie tylko w napięciu ale i w wakacyjnym klimacie, był voucher na weekendowy czarter jachtu Ferretti Yachts 500 i rejs po Adriatyku w Chorwacji, ufundowany przez firmę W yachts. Niezwykle ciekawym produktem przekazanym na licytację, była makieta Stadionu Narodowego wykonana przez architekta Mariusza Rutza, którą osobiście podpisał szczęśliwemu zdobywcy. Trzymając się zasady, że najlepszą drogą do serca jest ta przez żołądek, restauracja Chimi & Churri ufundowała oryginalny zestaw argentyńskiej yerba mate marki Amanda, założonej w Argentynie w latach dwudziestych XX wieku przez Polaka Jana Szychowskiego. Ciekawostką jest fakt, że firma, mająca w logo polskie biało-czerwone barwy, jest jednym z najpopularniejszych w Argentynie wytwórców yerba mate, eksportującym swoje produkty na cały świat. Podczas imprezy restauracja Chimi & Churri serwowała gościom empanadas, chocotorta i inne pyszne argentyńskie specjały. Uczestników rozgrzewała przy licytacji także wyjątkowa degustacja włoskich win partnera imprezy, marki Wina Winieckich, m.in. niezwykłego wina papieskiego produkowanego wyłącznie na potrzeby Watykanu w limitowanej liczbie 7 tysięcy butelek rocznie. Uznanie degustatorów zyskało również specjalne wino posiadające na etykiecie znak: Produkt Przyjazny Kobiecie. Deszczową aurę odczarowała także firma Loredana Cafe, wytwórca włoskiej kawy o niebagatelnym smaku. W kawiarni na świeżym powietrzu można było prowadzić z właścicielem marki, Zbigniewem Chlebowskim zajmujące rozmowy przy kawie o kawie i poznać tajniki parzenia najlepszej kawy. Natomiast przy lampce białego wina czy filiżance gorącej kawy odbywały się miłe spotkania z przedstawicielami firm Bibby Financial Services oraz VMware, również partnerów wydarzenia. 

Wspaniała atmosfera pikniku, ciekawe i wartościowe dary oraz gorące podziękowania Prezes Fundacji Cukierkowo, Ewy Urbańskiej, zachęciły uczestników nie tylko do dalszej licytacji, ale także do spontanicznej akcji przekazania kolejnych upominków. Goście mogli więc wylicytować sesję tlenową w komorze normobarycznej od firmy Normobaria Lux, pobyt w hotelu w Kambodży, ufundowany przez właściciela firmy Moja Kambodża, Piotra Łysika, miesięczny najem fotela do masażu brainLight, przekazany przez dyrektora zarządzającego firmy BrainLight Polska, Pawła Jagusia, a także prace plastyczne dzieci, będących pod opieką Fundacji Cukierkowo, czy też bilet na koncert Anny Jankowiak, podarowany przez samą artystkę. Licytację uświetnił również prezent przekazany przez gospodarza obiektu i terenu, na którym odbywał się piknik, Kazimierza Czartoryskiego, czyli weekend dla dwojga w Polo Club Żurawno, połączony z nauką jazdy konno.

Zgodnie z tradycją, imprezie towarzyszył konkurs na najpiękniejszy kapelusz, w którym panie prezentowały oryginalne fascynatory i szykowne kapelusze oprawione ciekawą nazwą i opowieścią o historii powstania danego nakrycia głowy. Decyzja wyłonienia w konkursie najbardziej wyjątkowych kapeluszy nie była łatwa, dlatego jury wsparły gorące oklaski widzów dla każdej z pań. Pierwsze miejsce zdobyła pani Agnieszka Perepeczko, która oczarowała uczestników zabawy swym kapeluszem ze starego strychu. Patronat nad konkursem objęła firma YOKOdesign, prezentująca na pikniku przepiękne kapelusze. Również panowie nie oparli się kolekcji kapeluszy panamskich od La Sombrerería, partnera wydarzenia. Szeroki wybór produktów eksponowanych na stoiskach, mógł przyprawić o zawrót głowy.

Na Filantropijnym Pikniku Polo oczywiście rozegrany został widowiskowy mecz polo. Ku ogromnej uciesze widzów, organizatorom udało się znaleźć tzw. okienko pogodowe, w czasie którego drużyny reprezentujące z jednej strony Polo Club Żurawno, a z drugiej Magazyn Czerwona Szpilka, mogły zaprezentować swoje umiejętności zarówno jeździeckie, jak i w posługiwaniu się malletem. Dzięki wytrwałym kibicom i ich gorącym oklaskom, szczęście dopisało drużynie MCS Polo Team, która wygrała mecz 2:0. Puchar dla zwycięzców ufundował Warszawski Dom Technika Naczelnej Organizacji Technicznej, a wręczył go osobiście Pan Prezes Jerzy Rożek. Mimo, że argentyńskie drużyny zdobywają największe sukcesy w tym sporcie, to polo wpisane jest w tradycje angielskich dżentelmenów, dlatego w tym dniu nie mogło zabraknąć Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce w latach 2011-2016, Robina Barnetta. 

Imprezę poprowadził aktor i konferansjer, Paweł Kleszcz, a o komfort gości i dogodną infrastrukturę zadbała firma Event Equipment Service. Dochód z cegiełek – kotylionów oraz licytacji, przekazany został na rzecz Fundacji Cukierkowo, która opiekuje się dziećmi chorymi na cukrzycę, tworząc dla nich m.in. specjalne placówki oświatowe. 

 

Iwona Walentynowicz

Fot. Rafał Pietrzak

Like this article?

Share
Share

Leave a comment