Bezpartyjni Samorządowcy dla normalnej Polski

Jaka jest NORMALNA Polska? Normalna Polska to Polska przyjazna jej mieszkańcom. I taką właśnie Polskę chcemy stworzyć – z bezpłatną komunikacją, korzyściami podatkowymi dla każdego mieszkańca, edukacją, która zachęca uczniów do rozwoju, ochroną zdrowia na miarę XXI wieku. Polskę przyjazną kobietom i rodzinom, ze sprawnie działającymi instytucjami państwowymi. Brzmi jak abstrakcja, ale to możliwe! 

„My, jako Bezpartyjni Samorządowcy, nie bujamy w obłokach. Jesteśmy kompetentnymi praktykami, którzy codziennie słuchają mieszkańców, którzy codziennie podejmują dziesiątki decyzji i którzy zmieniają polską codzienność w miastach i miasteczkach – na lepsze! Nie interesują nas walki ideologiczne, nie chcemy „wywracać stolika”, by doprowadzić do chaosu politycznego. Nas interesują sprawy, które w końcu trzeba w Polsce załatwić” – mówi Tymoteusz Myrda, przewodniczący Bezpartyjnych Samorządowców. Od lat udowadniamy, że jesteśmy najbliżej mieszkańców i rozumiemy ich codzienne problemy. Naszą Drużynę Bezpartyjnych tworzą samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci w swoich dziedzinach. 

Jednym z naszych postulatów jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej i regionalnej w całej Polsce. Takie rozwiązanie działa już m.in. w Kaliszu, w Bełchatowie, w całym powiecie lubińskim na Dolnym Śląsku. „Bezpłatna komunikacja miejska jest wygodna, bezpieczna, ekologiczna, nowoczesna. To ułatwienie dla mieszkańców, ale również walka z korkami i smogiem” – zaznacza Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, największego polskiego miasta z bezpłatną komunikacją publiczną.

W Polsce obecnie każdy do ukończenia 26. roku życia może korzystać z zerowej stawki PIT. Bezpartyjni Samorządowcy postulują, aby ta ulga obejmowała nie tylko młodych dorosłych, ale wszystkich Polaków. Jakie są z tego korzyści dla mieszkańców? Przede wszystkim wyższe pensje. „Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie każdego miesiąca – nie z jałmużny państwa, nie na koszt pracodawcy, ale z własnych, ciężko zarobionych i wypracowanych pieniędzy” – podkreśla Katarzyna Suchańska, radna miasta Kielce, adwokat i ekspert od spraw podatkowych. Tak radykalne uproszczenie systemu podatkowego i obniżenie podatku dochodowego uwolni również energię polskich przedsiębiorców. Polskie firmy – zwłaszcza małe i średnie, rodzinne – a takich mamy w Polsce najwięcej – dostaną potężny zastrzyk rozwojowy! Polska gospodarka znów włączy wyższy bieg!

W swoim programie nie zapominamy o Polskich rodzinach. Wśród naszych postulatów znalazły się bezpłatne, zdrowe obiady dla każdego dziecka w szkole oraz Edukacyjny Bon Rozwojowy, czyli 100 zł miesięcznie na każdego ucznia do wykorzystania na zajęcia edukacyjne i rozwijające. Czas, aby nasze dzieci uczyły się w przyjaznej i bezpiecznej szkole, która przygotuje ich do życia. 

Normalna Polska to kraj z racjonalnie krótkimi kolejkami do lekarzy. To kraj, w którym opieka psychologiczna i psychiatryczna dla dzieci i młodzieży jest dostępna i wysoka jakościowo. To kraj, w którym jego mieszkańcy nie muszą uruchamiać zbiórek publicznych, aby sfinansować leczenie rzadkich chorób – zapewnienie opieki i finansowania to obowiązek państwa!

W polityce za mało mówi się o roli kobiet. Bezpartyjni Samorządowcy jako jedyni nie stygmatyzują kobiet i wspierają je w różnych rolach: w robieniu kariery, w przedsiębiorczości. Kobiety są traktowane jako równy partner. Nasz program jest przyjazny i otwarty. Postulujemy, aby mama miała możliwość zachowania zasiłku macierzyńskiego, jeżeli w jego trakcie zdecyduje się wrócić do pracy. Dążymy do tego, aby pracujący i uczący się rodzice nie musieli martwić się o zapewnienie opieki swoim dzieciom. Temu służyć będzie tworzenie nowych żłobków i przedszkoli przy miejscach pracy, instytucjach publicznych oraz uczelniach

Normalna Polska jest w zasięgu naszych możliwości. Chcemy budować Polskę, w której każdy z nas, bez względu na swoje poglądy, płeć, czy wyznanie znajdzie miejsce do godnego życia.

 

Dowiedz się więcej o nas: 

bezpartyjnisamorzadowcy.pl

facebook.com/bezpartyjnisamorzadowcy

instagram.com/bezpartyjni.samorzadowcy

twitter.com/BezpartyjniSam

Like this article?

Share
Share

Leave a comment